TWIN GLOW DUAL COLOUR ADJUSTABLE PANEL DUO PLUS SERIES
Features:
- Brightness: Uniform light, Instant light Up with High Lumen output .
- Colour changing : Step changes after OFF ON .
- Operating voltage: Wide operating voltage 120V to 300VAC.
- Mounting: Recess Mounting with Adjustable solution
- Energy saving: More than 85% Energy saving.
- Installation: Easy to install, maintenance free.
Applications:
- Home
- Offices
- Retail Shops
- IT/BPO’s
- Hotels
Specifications:-
| Wattage | 3W+3W, 6W+6W, 12W+12W |
| CCT Combination | CW/WW/NW & RBP |
| Shape | Round |
| Input supply | 220 – 240 V, 50 – 60 Hz |
| Material | AL Housing |
| Luminous Efficacy | 80 Lm/W for CW |
| Surge Protection | 3.5 KV. |
| Cut Out Size | 2-3 inch / 2-4 inch / 2-5 inch |
| Outer Size | 85 mm / 120 mm / 165 mm |




