Smart Hue Multi Colour Led Downlight ( 9 in 1 ) With Fast & Slow Colour Changing
Features:
- Brightness: Uniform light, Instant light Up with High Lumen output .
- Colour changing : Step changes after OFF ON
- Operating voltage: Wide operating voltage 120V to 300VAC
- Mounting: Recess Mounting solution
- Energy saving: More than 85% Energy saving
- Installation: Easy to install, maintenance free.
Applications:
- Home
- Offices
- Retail Shops
- IT/BPO’s
- Hotels
Specifications:-
| Wattage | 6W |
| CCT Combination | R/G/B/R+G/ G+B/ B+R/R+G+B |
| Shape | Round |
| Input supply | 220 – 240 V, 50 – 60 Hz |
| Material | PC Housing |
| Surge Protection | 2.5 KV. |
| Cut Out Size | 75 mm |
| Outer Size | 110 mm |
| HV Withstand | 380 VAC |




