Reflecto Deep Cob Downlight With PC Ring
Features:
- Brightness: Uniform light, Instant light Up with High Lumen output .
- Operating voltage: Wide operating voltage 120V to 300VAC
- Mounting: Recess Mounting solution
- Energy saving: More than 85% Energy saving
- Installation: Easy to install, maintenance free.
Applications:
- Home
- Offices
- Retail Shops
- IT/BPO’s
- Hotels
Specifications:
| Wattage | 7W / 12W |
| CCT Combination | CW/WW/OW |
| Shape | Round |
| Input supply | 220 – 240 V, 50 – 60 Hz |
| Material | AL Housing Matt Black / White |
| Reflector | Rose Gold / Gun Metal |
| Surge Protection | 3 KV. |
| Cut Out Size | 65 / 75 mm |
| Outer Size | 75 / 85 mm |
| HV Withstand | 400 VAC |




