Nuvia Diamond Adjustable Panel Light
Features:
- Brightness: Uniform light, Instant light Up with High Lumen output .
- Operating voltage: Wide operating voltage 120V to 300VAC
- Mounting: Recess Mounting with Adjustable solution
- Energy saving: More than 85% Energy saving
- Installation: Easy to install, maintenance free.
Applications:
- Home
- Offices
- Retail Shops
- IT/BPO’s
- Hotels
Specifications
| Wattage | 8W / 15W / 22W |
| CCT Combination | CW/WW/NW |
| Shape | Round |
| Input supply | 220 – 240 V, 50 – 60 Hz |
| Material | Al Housing |
| Luminous Efficacy | 80 Lm/W for CW |
| Surge Protection | 3.5 KV. |
| Cut Out Size | 2-3 inch / 2-4 inch / 2-5 inch |
| Outer Size | 85 mm / 120 mm / 165 mm |




